1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Taliban’ın Yiğitler Kervanı

Konu, 'Kafkasya Haberleri' kısmında furkan tarafından paylaşıldı.

 1. furkan

  furkan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi, geçtiğimiz günlerde Yiğitler Kervanı adlı yeni video çalışmasını yayınladı. Çalışma, Memba El Cihat Stüdyosu tarafından hazırlandı.

  Serinin yeni bölümü niteliğindeki video çalışmasında bazı detaylar göze çarpıyor. Taliban’ın askeri kanadı olarak kabul edilen Hakkani Grup tarafından hazırlanan görüntülerde istişhad eylemi yapan bir Uygur görülüyor.

  Taliban tarafından servis edilen yeni videolarda Uygur savaşçıların varlığı ve Taliban’a entegre oluşu dikkat çekiyor.

  Videodaki Taliban görüntülerinde alışılmadık diğer bir detay ise El Kaide propagandasına da yer verilmiş olması. El Kaide tarafından kullanılan siyah sancak da görüntülerde yer buluyor ve cihat yanlılarından oluşan bir konvoy, görülüyor.

  Videoda Taliban, Batı medyası tarafından aktarılan resmi açıklamaların gerçeği yansıtmadığını, IED mayınları ile düzenlenen operasyonlarda NATO askerinin değil sivillerin öldüğü yönündeki iddiaların asılsız olduğunu video görüntüleri ile ispatladığını belirtiyor.

  61 dakikalık videonun Kunar, Lağman, Verdak, Paktia, Paktika, Host ve Gazni vilayetlerindeki mayınlı pusu operasyonlarına yoğunlaştığı gözleniyor. Görüntülerde mayın temizleme ekiplerinin ve araçlarının da defalarca vurulduğu kareler bulunuyor.

  Silahlı ve silahsız Afgan Milli Ordusu ve polis araçlarının da vurulduğu görüntülere yer verilen videoda patlama sonrası anlar da bulunuyor.

  Video, Vardak ve Paktika’da gerçekleştirilen iki istişhad eylemi ile son buluyor. Fadıl Şahin adlı ilk istişhad eylemcisi Vardak’taki bir üsse saldırırken Cabir Türkistani ise bomba yüklü kamyonu ile Paktika’daki üssü hedef alıyor.

  istişhad eylemcilerinin Qari Zakir grubundan olduğu düşünülüyor. Qari Zakir 2012 yılında ABD tarafından terör listesine alınmış Taliban’ın istişhad eylemleri birliği sorumlusu.
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Mayıs 2017
 2. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  elhamdulillah

  çok güzel operasyonlar yapmışlar

  RABBİM,fetihler nasip etsin amin
 3. Away

  Away Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  görüntülerde nusra ve işid e ait görüntülerde içeriyor.Acaba ne diyorlar??
 4. ahmet ömer

  ahmet ömer Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  tam olarak dakka kaçta
 5. Away

  Away Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  2.40 - 2.15 ve 5.45 de
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş