1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat
 3. Duyuruyu Kapat

Haber Taliban: Ya Defolun, Ya Da Ölün!

Konu, 'Kafkasya Haberleri' kısmında farkındayız tarafından paylaşıldı.

 1. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Taliban: YA DEFOLUN, YA DA ÖLÜN!

  Küresel Haber, Taliban kaynaklarına dayanarak Afganistan’da meydana gelen son gelişmeleri hazırladı. Taliban’ın başlattığı bahar operasyonları kapsamında işgalcilerin def olmaktan ya da gebermekten başka yollarının olmadığı vurgulandı.

  Paktika’da 3 araç imha edildi, 5 asker öldürüldü
  16 Haziran’da Paktia ilinin Zurmat ilçesinde Taliban mücahidlerinin kukla güçlerle girdiği çatışmada en az 5 asker öldürüldü, 2 ranger tipi araç, 1 tank imha edildi.

  Kunar’da 2 düşman aracı imha edildi, 9asker öldürüldü
  Kunar ilinin Gazi Abad ilçesindeki düşmanın askeri konvoyunu Taliban mücahidleri pusuya düşürdü. Bu ölümcül savaşta en az 9 kukla öldürüldü, 7 kukla yaralandı, 2 anger tipi araç imha edildi.

  Paktikadaki bombalı saldırıda 6 kukla öldürüldü
  Paktika eyaletinin başkentindeki bir düşman devriye aracına yapılan mayın saldırısı sonucu en az 6 kukla öldürüldü.

  Kampa yapılan saldırırda 5 kukla öldürüldü
  Paktia ilinin Zurmat ilçesinde bulunan düşmanın askeri tesisine yapılan saldırı sonucu en az 5 kukla öldürüldü.

  Nangarhar’da 5 düşman askeri öldürüldü
  Nangarhar eyaletinin Khogyani ilçesinde Taliban savaşçılarının girdiği kısa süreli bir çatışmada ANA ordusundan 5 asker öldürüldü. 2 mücahidin yaralandığı açıklandı

  Mücahidler girdiği çatışmada 7 köleyi öldürdü
  Pazar günü Paktika ilinin Gomal ilçesinde 4 saat süren çatışmada 7 Polis ve NDS ajanı öldürüldü, 3 tanesi yaralandı. Mücahidler çatışmada zarar görmediler. 1 Kalaşnikof tüfek ve bir miktarda cephaneyi ganimet olarak aldılar.

  Konvoya pusu kuruldu: 2 araç imha edildi, 6 ölü
  17 Haziran günü, Helmand ilinin Sangin bölgesinde Taliban Mücahidleri, düşman konvoyuna pusu kurdu. Açılan ateş sonucu en az 2 araç imha edildi, 6 emniyet mensubu öldürüldü, 2 tanesi yaralandı.

  Patlamada 6 kukla öldürüldü
  Zabul ilinin Shahr-e-Safa bölgesinde ANA Ordusu kuklalarını taşıyan araç yol kenarı mayının patlaması sonucu imha edildi, en az 7 kukla öldürüldü.

  Helmand’daki çatışmada 3 araç imha edildi: 8 ölü
  Helmand eyaletinin Marjah ilçesinde Taliban mücahidleri, kukla güçlerle girdiği mücadelede en az 7 Arbaki ve ANA ordusu mensubu öldürüldü. Koki adlı Arbaki komutanı hain çatışmada yaralananlar arasındaydı. Mücahidler ayrıca 3 zırhlı aracı vurarak imha etti.

  Nangarhar’daki operasyonda 10 Köle öldürüldü
  El-imarah’ın 17 Haziran’da verdiği habere göre, Pazartesi günü Afganistan’ın Doğusundaki Nangarhar eyaletinin Khogiyani ilçesinde mücahidlere karşı hava destekli olarak yapılan saldırı sonucu şiddetli bir çatışma patlak verdi. Çatışma sonucu en az 10 kukla öldürüldü, bir dizi araç imha edildi, düşman saldırısı püskürtüldü.

  Logar’daki silahlı çatışmada 7 düşman askeri öldü
  Pazartesi günü, İmroz ilinin Dil Aram ilçesinde Taliban mücahidlerinin, kuklalarla girdiği şiddetli çatışma sonucu 7 kukla öldürüldü, 2 düşman aracı imha edildi.

  Düşman aracı mayınla vuruldu, 5 köle öldürüldü
  Farah’ın Farah Rowd ilçesinde ranger tipi aracın mayınla imha edilmesi sonucu 5 Polis öldürüldü.

  Mücahidler tank imha etti, 6 asker öldü
  Afganistan’ın güneyindeki Gazne ilinde en az 6 kuklanın öldüğü veya yaralandığı bildirildi. El-imarah’ın muhabirine göre, Taliban savaşçıları Khogiyani ilinde silahlı personel taşıyan bir tankın önün kesti, tankı imha etti, en az 6 düşman askeri öldürüldü.

  Uruzgan’da Mücahidler 15 düşman askerini öldürdü, 6’sını yaraladı
  Pazartesi günü Uruzgan ilinin Has Uruzgan bölgesinde “HAYBER Operasyonları” kapsamında düşman kuvvetlerinin karakolunu hedef aldı, şiddetli bir çatışma çıktı. Çatışmada 16 kukla öldürüldü, 6 kukla yaralandı, 2 ranger tipi araç imha edildi.

  Çifte patlamada 9 kukla öldürüldü, 7’si yaralandı
  Pazartesi günü Zabul ilinin başkentinde 2 bombanın birkaç saniye arayla patlatılması sonucu 9 kukla öldürüldü, 7 kukla yaralandı.

  Kabil’de geniş bir bölge Arbakilerden temizlendi
  El-imarah’ın haberine göre 17 Haziran gecesi, Sarubi ilçesinde Taliban mücahidleri bölgeyi istila eden düşman karakollarına karşı geniş bir temizlik operasyonu başlattı. Bir dizi Arbaki öldürüldü veya yaralandı, gerisi bölgeden kaçmayı başardı.

  Nirkh bölgesi ele geçirildi

  Salı günü Vardak ilinin Nirkh ilçesinde konuşlu Arbakilere karşı Taliban Mücahidleri bir dizi temizlik operasyonu başlattı. Habere göre Mücahidler, Arbaki ajanlarına birden fazla noktadan saldırdılar, bölgedeki Arbaki askerlerinin neredeyse tüm sığınaklarını ve karakollarını imha ettiler.

  Operasyon sonucu düzinelerce Arbaki köpeği öldürüldü, çok sayıda da Arbaki köpeği yaralandı. Bölge, Arbaki köpeklerinden ve diğer kukla güçlerden tamamen temizlendi, Taliban savaşçıları bölgenin tamamını ele geçirdi.
  Ghour’da haddini aşan milisler

  El-imarah’ın haberine göre 17 Haziran’da Ghour ilinde haddini aşan milislere, Taliban Mücahidleri saldırı düzenledi. 3 milis öldürüldü, 10 tanesi yaralandı.

  Ghour ili Pasbandki ilçesinde Mücahidler sabahın erken saatlerinde operayon başlattı, akşama doğru düşman kuvvetleri bölgeden kaçtı.

  Mücahidler, 1 tank’a, 1 ranger tipi araç’a, 5 motosiklet’e, silahlara, askeri teçhizat ve ekipmanlar’a el koydu. Operasyonda 1 Mücahid şehid olurken, 1 Mücahid de yaralandı.

  Kaynak : Kureselhaber.net
  islahhaber
 2. Bilal-i Habeşi

  Bilal-i Habeşi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Rabbim onlardan razi olsun, kiliclarini kafirlerin tepelerine daha siddetli indirmelerini nasip eylesin, Amin!
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş