1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat
 3. Duyuruyu Kapat

Haber Taliban'dan Abd'ye: Mağlup Olacaksınız

Konu, 'Kafkasya Haberleri' kısmında furkan tarafından paylaşıldı.

 1. furkan

  furkan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Taliban ABD makamlarının bazı askeri ve siyasi liderlerinin başına koyduğu ödüller konusunda açıklama yaptı. Açıklamada ABD'nin Afganistan'dan mağlup olarak ayrılacağı yinelendi.

  ABD'nin bu yılın sonunda Afganistan'dan ayrılması bekleniyor. Taliban'ın ilgili açıklaması:

  Amerika’nın bazı mücahidlerin başına koyduğu ödüller hakkında açıklama…

  Amerikalı idareciler bir açıklamalarında seçkin ve bilge kumandan Siraceddin Hakkani hakkında verilecek bilgi için koydukları ödülü 5 milyon dolardan 10 milyon dolara çıkardıklarını belirttiler. Aynı anda bazı diğer İslam Emirliği üyeleri için de 5 milyon dolar ödül koyduklarını bildirdiler.

  Afganistan İslam Emirliği bu hareketi şiddetle kınamakta ve bunun Amerika için büyük bir utanç ve alay konusu olarak görmektedir. Bizler söz konusu duyurunun Amerikan yetkililerinin savaş, politika ve can çekişmekte olan kukla Afgan rejimi mevzularında yaşmakta oldukları zayıflığı ve yenilgiyi tüm çıplaklığı ile gözler önüne sermekte olduğunu düşünüyoruz. Bu hareket aynı zamanda, Amerikalıların yaşadıkları mağlubiyeti böyle propaganda faaliyetleri ile gizlemeye çalıştığının da en güzel bir örneğidir.

  Afgan İslam Amirliği’nin kahraman mücahidlerini ve asil Afgan halkını bombardımanlar, askeri operasyonlar ve başka katliam yöntemleri ile yenmeyi başaramayan Amerikalılar, bizleri bu gibi propaganda duyuruları ile korkutamayacaklarını bilsinler. Amerikalılara İslam Emirliğinin Allah yolundaki fedakar mücahilerinin Allah yolunda şehadet aşkı ile yanıp tutuştuklarını bildirmek isteriz. Allah’ın ayetlerine uygun yaşayan mücahiler, cihad hayatları boyunca her bakımdan galip ve üstün olduklarına inanmaktadırlar. Eğer hayata kalırlarsa savaş meydanlarının ödülleri ile işgalcilere karşı verdikleri mücadele ile onur kazandıklarına eğer ölecek olurlarsa da en kıymetli payelerden olan şehadet payesini ve ecrini kazanacaklarına inanmaktadırlar.

  İslam Emirliğinin tüm mücahidlerinin Amerikalı işgalcilere karşı verilen savaşta yer alırken yaşadıkları gibi Hakkani ailesi, ki Alllah Azze ve Celle onları korusun, de bu yolda sayısız fedakarlıklarda bulunmuşlardır.

  Bu tür duyurular yayınlamak medya hareketliliğinden başka bir şeye sebep olmayacağı gibi mücahidlerin cihad yolundaki kararlılıklarını artırmaktan ve işgalci Amerikalılara karşı kalplerinde oluşan kini arttırmaktan ve Amerikalılara karşı daha fazla kanlı saldırı düzenlenmesinden başka bir şeye sebep olmayacaktır, Allah’ın izni ile.

  Afganiztan İslam Emirliği

  1435/10/25
 2. ahmet ömer

  ahmet ömer Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Taliban çok güçlü devirecek yakında kefereyi İnşallah
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş