1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Tasavvufçuların Küfür Akideleri !

Konu, 'İslami Kitaplar - Online Kitap Oku' kısmında ABDULHAK tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

    
  Konuyu okumamıssın tekrar oku.

  Bizlerin üslubu ağır diyenlerin hepsine sesleniyorum.

  Biri Allah ya da Rasulu sav adına laf demesi sizin zorunuza gitmiyor mu? Biri Allah adına konuşuyor ve bu adama saygı duyulması mı gerekiyor bu durum sizin akideniz mi var. Ehli sünnet akidesinde böyle birşey varmı varsa buyrun yazın dinliyorum.

  Konuyu lütfen duygusallaştırmayın ortada şirk bir durum var okumadan atlayanları dikkate almıyorum bu din hepimizin dini insan pazardan birşey alırken bile kılı kırk yarar bakar. Bu bizim dinimiz kim kitabında ne yazmış biz zahmet edip aktardık siz de zahmet edin okuyun.

  Kuru kuruna eleştirenleri Allaha havale ediyorum.
 2. Habibullah

  Habibullah Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  sarani kardes su soruma cevap varebilirmisin
  iki insan var birisi omrunde bir kere ALLAH (c.c) kelimesini inanarak tam anlami ile harfi harfien kalbinin taa derinliklerinden gelerek ve kildigi namazlarida ayni sekilde tayyib olarak yani icinde zerre miktari(hani gunesli havada karanlik odaya giren guneste gorebildigimiz toz tanesi )bu benzetme tamamen mecazdir.kadar zerreden olmayan bir insan.
  ikincisi 104 kitabi indirmis hatim etmis milletin deyimi ile allame namazlar zikirler hersey bol ve fazlaca mevcut ammmaa icinde yukarida kinde bulunmayan zerrelerden bolca var ALLAH (c.c) katinda hangisi hayirlidir..
  en az 200 adet ayetikerime yazabilirim bu konuda dikkatini cekerim AYETIKERIME
  simdi lutfen elini vicdanina koy ve cevap ver sen nedersin...
 3. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Öncelikle Şarani adlı üye : Konulara Cevap vermek istiyor ve cevap almak istiyorsanız Küfür Hakaret etmeyin...!! Yapmadıysanız bunlaru bu bir uyarı olsun !!

  Siz Tasavvuf Ehli Biri olmalısınız !

  Ve böylece devam edelim hakaret ederseniz...Çok çok Üyeliğiniz engellenir,Ancak Zihniyetinizi engellememiz kolay olmaz !! Ancak İnsana yakışan Üslüp ile konuşursak anlaşabiliriz !!


  Bu felsefe eski sufilerde olduğu gibi yenilerde de devam etmiştir. Bunlardan da bir iki örnek vermek istiyoruz. Bilindiği gibi tasavvuf anlayışında mürid şeyhin elinde gassalin elindeki cenaze gibidir. Müridin zikirden namazına kadar, uykusundan çilesine kadar hemen bütün davranış ve ibadet şekli şeyh tarafından belirlenmektedir. Bunun ifadesini bazılarında görüyoruz.

  Letaifu'l-Minen sahibi Şarani de şöyle ifade etmektedir:

  Şeyhlerin silsilesine kendisini ulaştıracak ve kalbinden perdeyi kaldıracak üstadı olmayan kimse, sahipsiz bir sokak çocuğu ve nesebi belirsiz bir kişidir.(1)

  Müridin şeyhin avucunda kalması ve her şeyini dilediği gibi sömürebilmesi için tasavvufçular, eş-Şarani diliyle, şeyhine başka bir şeyhi ortak koşmanın Allah'a ortak koşmak gibi olduğunu telkin ederler.(2)

  Şeyhin tarikatından başka tarikat seçen veya onun gösterdiği yoldan başka bir yolda giden kişinin dinden çıkmış gibi olacağını bile söylerler.(3)


  Mürid şeyhinin terbiyesinde gassalin elindeki ölü gibi olmalıdır, ki o şeyh müride istediği gibi hareket edebilsin.
  Kalbinde şeyhin efali üzerine itiraz etmemelidir. Şeyhe itiraz çok çirkindir. Muteriz (itiraz eden) mazur olamaz.(4)


  Üstte Yazılanlar Kendi Kaynaklarından alınmıştır...Açıp Araştırın neden Kur'anda Uygulaması olmayan ve Sünnette olayan şeyleri isterler Müridlerinden..Ousa Allah bunu istiyor Kularından Teslim olmalarını istiyor...

  KAYNAKLAR

  1.eş-Şarani, Letaifu'l-Minen, 146.44. eş-Şarani, Letaifu'l-Minen, 146.

  2.eş-Şarani, a. g. e., 154.

  3.eş-Şarani, Letaifu'l-Minen, 2/103

  4.Mehmed Zahid Kotku, Tasavvufi Ahlak, 2/218, 263, Seha Neşriyat, İstanbul, Ramazanoğlu Mahmud Sami, Musahabe, 6/18, Erkam Yayınları, İstanbul, 1982
 4. Habibullah

  Habibullah Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  anlasilan okumamissin lutfen oku ve yaz kendi eserleri bu sitede var o hakareti bul bakalim bulabilecekmisin sazan gibi atlama diger kitaplara lutfennn bak canim kardesim...
 5. Habibullah

  Habibullah Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  yoruma gerek yok bak ne anlatiliyor bu ayetikerime tasavvuf ehlinin dayandigi tek ayetdir (baska ayetlerde var ama ozaman insanlar sag kulagini sol elle tuttuklari zaman ne oluyorsa onlarada oyle oluyorlar cunki gercek anlamda tasavvufu anlatan tek ayet bu...
  Sonra bunların peşinden ard arda peygamberlerimizi gönderdik. Onların arkasından da Meryem oğlu İsa’yı gönderdik, ona İncil’i verdik ve kendisine uyanların kalplerine şefkat ve merhamet duygusu koyduk. (Kendiliklerinden) icat ettikleri ruhbanlığa gelince; biz onu onlara farz kılmamıştık. Allah’ın rızasını kazanmak için onu kendileri icat etmişlerdi. Fakat ona da gereği gibi uymadılar. Biz de içlerinden iman edenlere mükâfatlarını verdik. Fakat onlardan birçoğu da fasık kimselerdir.
  HADÎD suresi 27. ayet
  anlayabildinmi simdi kardes unutmaki anlamakta nasip isidir.ALLAH9c.c) nasip ederse anlarsin yoksa sabah aksam calis.........
 6. laylay

  laylay Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  İbni Hacer-i Askalani hazretleri buyuruyor ki:

  (İbni Teymiye; “Kabri Nebeviyi ziyaret için sefere çıkmak haramdır. [Hz.] Ali iman ettiği zaman çocuk olduğu için Müslümanlığı sahih olmadı. [Hz.] Osman malı çok severdi” diyerek eshab-ı kiramın büyüklerine dil uzattı.) [Ed-Dürer-ül-Kamine]

  ibni teymiyye bu sözü gerçekten söylemimidir...hangi kitabında geçmektedir
 7. laylay

  laylay Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  yazan kaynak askalanin kitabı...bu sözü ibni teymiyye hangi kitabında söylemiştir...diye sordum
 8. Habibullah

  Habibullah Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  sana sadece HAYDAAAAAAA diyorum yukaridaki ayetikerime de ruhbanlik yani bizim dilimiz ile tasavvuf ehlinin onu farz olmadigi halde icat ettikleri ve onuda dogru durust basaramadiklari yazilidir.ve orada birkismina mukafat bircogunada fasikdir diyor.bu kelami ALLAH (c.c) diyor kardesim..................................................................................bu son cevapdir vesselam

  Onlardan sana kulak verenler de vardır. Fakat sağırlara, hele akılları da ermiyorsa, sen mi işittireceksin?
  YÛNUS suresi 42. ayet
 9. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Bu sözlerinden ötürü tevbe etmen gerektiğinin farkındasın sanırım. Şirk bir cümle kurdun. Öncelikle bunu temizle.
 10. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin


  Bize yaptığın hakaretleri anlıyorum nefsinizin zoruna gidiyor bunu da görmezlikden geliyoruz ancak alimler hakkında bu kadar ciddiyetsiz, haksız, başıboş saldırmanıza göz yumacak kadar ar damarımız çatlamadı defolun ve pisliğinizde boğulun.

  İbn teymiyye okumuş her müslüman bilir ki ibn teymiyye getirdiği çoğu delili ibn abbas r.a gibi alimlere dayandırır. Yani sizin trajikomik haliniz kronik vakâ oldu artık nasıl saldıracağınızı bilmiyorsunuz.
 11. DAVA

  DAVA Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ALLAH Ibn Teymiyyenin Kabrini Nurlandirsin, nurlarla doldursun, ibn teymiyye hakkinda elestiri yapmadan önce bir eserini okuyun önce ama dogru okuyun hatta ararcasina degil, Ibn Teymiyye Hakkinda Tavvuk ehlinden o kadar cok saldiri geliyor ki, insana pes dedirtiyor, sebebi ise eserlerinde göreceksiniz, Biryere yapismis, pisirmeden agzini acip yemek bekleyenlerin saltanatlarini baslarina gecirmistir Ibn Teymiyye gel gör ki bu tavvuk atarinin izinden giderek hala saldiriyorlar,, son olarak Ibn Teymiyye ALLAH yeter vekil olarakta, sahit olarakta...
 12. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Tasavvufçuların Küfür Akideleri !

  Konu Tarafımdan Geçici Olarak Kilitlenmiştir...

  ''Tasavvuf Dinine Mensuplar Tarafından Takip/İzlenme Rekoru Kıran Konumuz, Geçici olarak Kilitlenmiştir..''
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş