1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat
  3. Duyuruyu Kapat

Tekfirciler Ile F Tipinde 2 Yıl

Konu, 'Murcie, Hariciye, Aşırı Tekfir Hastaları' kısmında #Nurullah tarafından paylaşıldı.

1. sabrii_27

sabrii_27 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Tekfircilik bir hastalık ama anlatıcıya göre islami davadan yatan bütun koğuş arkadaşları tekfirci bir kendisinde bu hastalık yok.Aslında dikkatli okursak anlatıcıda koğuş arkadaşlarını tekfir ediyor.Şimdi anlaticiyi tekfirciye karsi destekler gibi gorunuyosunuz ote taraftan bana islami dava diye sundugunun anca bi particinin agzindan cikacak şeyler oldugunu dusunuyorum.Bu adam et meselesinde et yemeyeni tekfir ediyo ayete et yemeyeni harami helal helali haram yapan kişilerle ilgili ayete koyuyo_O zaman et yemesi icin israr eden bu sahsa baska biride cikip şeytan dostlarina vahyeder ayetini okuyabilir.Bide burada diyelimki anlattiği kişiler hicbi sekilde avukat tutmuyor arz ederim demiyor mahkemede şirin gözukmek icin sakallarini kisaltmiyo gerekirse omur boyu yatarim diyo aslinda bunlar burada bulunan bi cok insanda hayranlik uyandiracak şeyler örneğin bazi idam edilen dava adamlarindada taviz vermeyen sozler var onlarin ben asla bunu soylemem bunu yapmam gibi sözlerini paylasip o kisileri övuyosunuz.Burada kizdiğiniz kişilere aslında kızmanızın sebebi aslında anlatıcının verdiği mesajda.Bunların tekfir etmesi değil anlaticinin hep onları sözünde durmaz bi sekilde anlatmasi.Örneğin mahkemede savunma vermiyor oradada hakki söylüyor icinden kahraman diye gecirirken ben deliyim bana ceza vermeyin diyor.Sizi hayal kırıklığına uğrattı.Güvenilmez diye adlandirdiklari islami dava uğrunda yatan bütun koğuş.Kendiside zaten anlatiminda islami dava iddasiyla alinmiş yani benim ne isim olur bu tip adamlarla ben teroristmiyim gibi bi söyleyisi var yazilari dikkatli okuyun ilk paragrafi okuyun nasil bi algi oyunu yapiliyo görün.Bir iddaa ile icerde olan ile gercekten oyle olan.Yanlis anlamayla icerde olan cok iyi yanlis anlama olmaksizin orada bulunanlar tekfirci guvenilmez insanlar.
  2. Abdulkahhar

Abdulkahhar ملة ابراهيم Forum Yöneticisi

Abi mesele burada sakalı kesmemesi veya avukat tutmaması degil.Esas mesele delilsizce alimleri tekfir etmesi,sakal kisaltani ve avukat tutani vs kafasına göre tekfir etmesi.Yoksa sakalını kesmediği gibi kardeşlere de kesmeniz doğru bir davranış değil demesi yeterliydi.Direk kâfir olursun demek ne demek ?
  3. sabrii_27

Benim konuda anlatmak istediğim farkli tabi sakalini kisaltana direk sen kafir oldun demek tekfirciliktir yahut alimleri delilsizce tekfir etmesi. benim anlatmak istediğim sanki islam davasına hizmetten iceri düşenler hep tekfirci sözünde durmaz gel git akilli gibi gösterilmiş.Ben bu asirilikla suclananlari savunma pozisyonunda değilim anlatan icerideki 1 2 kisinin asiriligindan degil butun hepsinin asiriligindan bahsediyor.Ben bundan suphelendim.
  4. y0lcu34 HARİCİSİ

y0lcu34 HARİCİSİ Üyeliği İptal Edildi Banned

Yav kardeşim bütün hepsi dediğin 3 kişilik koğuş. Yazan adamı çık eder 2 kişi. Az biraz matematik lütfen ama :)
  5. Alketa

Alketa Kim var imiş biz burada yoğ iken. Kullanıcı

Yani yazi tefkircilik uzerine reel yasamda tespit edilenler olsa ve daha farkli kaleme alinsa mesela ne bilim
    Burada da tefkir yiyenler mesela baslarindan geçen olaylari anlatıyor, tartismalar çıkıyor

Yazar hepsini tek tek toplamış ve yazmis gibi garip bir hissiyat oluşturuyor.Gerçek ama kurgu gibimsi.

Gerçi 2 yil yaşamış onlarla.herşeyi yaşayacak elbette. Anlik yaşam ile daimi yasam farkli tabi.

Bu aşırı tefkirciler narsist gibi geldiler bana.
  6. Sorulu

Sorulu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Kafir demesinin nedeni sakalı kesmesi değil kardeş, bunu tagut devletin talebi üzerine kesmesi onlara göre bir kimseyi kafir yapar. Çünkü taguta "Hürmet" etmiş olur ve böylece Vela ve Bera akidesinden ayrılmıştır. Bunların tekfir nedenleri bunlar.
  7. Abdulkahhar

Abdulkahhar ملة ابراهيم Forum Yöneticisi

Anladım tabi ki akhi ama olayı yaşayan kişi net bir şekilde ona reddiye vermiş.Olaylara zaten bu mantıkla yaklaşmaya devam ederseler dünya üzerinde kendileri de dahil bir tane bile Müslüman bulamazlar.
  8. simurg

simurg Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Forum tekfircilerle doluyken tam oturmuş bir yazı. Vesselam
  9. Alketa

Alketa Kim var imiş biz burada yoğ iken. Kullanıcı

Forumda bahsedilen o kadar tekfirci nerede ya hu ?
  10. sabrii_27

Aynen banada kurgu gibi geldi
  11. Sorulu

Evet, malesef hiç müslüman yoktur böyle inança göre.
  12. Sorulu

Acaba bunun yazarı kim?
  13. sabrii_27

Hiç bi bilgim yok akhi bi yazaramı aittir birinin yaşadığını anlattığı anılarmıdır
    Bana 3 kişiden çok gibi geldi ben yanılmışta olabilirim
  14. sabrii_27

İslamever tarafından banlanmış olabilirler
  15. Sorulu

Evet, ben bazı çok aşırı Tekfircileri internetten görebiliriyorum bazen, ama bu kadar sayıları artinigi zannetmiyorum. Yani hapishane tekfirci görecek kadar.

Allahü Allem.
  16. Sedat5453

Sedat5453 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Yorumum bulunsun okuyacağım
  17. Nazenin34

Nazenin34 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Benzer bir mahkemem ve yasadıgim olaylar var yazacaktim ama yorumlari görünce vazgectim. Burda da reeldeki gibi herseyden fitne çikartilabiliyor.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş