1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat

Çözüldü Toki Ödemeyi Geciktirmeden Sahibi Olmak Caiz Mi ?

Konu, 'Ticaret - Faiz - Kumar - Sigorta - Borsa - Kredi' kısmında فرقان tarafından paylaşıldı.

1. فرقان

فرقان Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Babamgil tokiden ev aldı taksit taksit ödüyorsun parasını geciktirmeden ödeseler yine faiz günahına girerlermi ? çocuk bundan sorumlumudur o evde oturulabilir mi ?(toki taksidi geciktirince gecikme bedeli alıyor)
  2. Abdulmuizz Fida

Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

Çocuğun bir sorumluluğu yoktur, sadece dini açıdan bilgisi olmayan babasını bilgilendirmelidir.
    Toki'den ev almanın faiz haricinde başka sıkıntılı detayları var mı bilmiyorum, bu konuda bilgim yok. Borç bitene kadar eve ipotek koyuyor mu? Ev'in tesbiti nasıl belirleniyor vs. Ev almanın şartları nelerdir. Buraya yazarsanız değerlendiririz.
  3. فرقان

evi babamgil alalı 5 sene olacak belirli bir seneye kadar ödeyecekler sonra evin tapusunu verecek toki ben bir tek gecikme faizine şahit oldum
  4. Abdulmuizz Fida

Aşağıdaki şartlar TOKİ'ye aittir. Bu şartlar meşru değildir!

• TOKİ’den konut almanız halinde borçlar bitene kadar devretmeniz mümkün değildir,
    • Konut içerisinde kuraya katılan kişinin oturması zorunludur, kişinin yakınlarından birinin oturduğu ya da evin kiralandığı öğrenilirse konut sözleşmesi iptal edilir,
  5. فرقان

babamgile zamanında faiz yüzünden baskı yaptım dinlemediler bu zamana kadar ödemişler geri dönmezler çocuk olarak bana düşen nedir ?
  6. Abdulmuizz Fida

Babanın geçmiş ve gelecek günahlarının avfı için özel dua edebilirsin.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş