1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Duyuru Türkistan Islam Cemaati Işid’in Hilafeti Batıldır

Konu, 'Deşifre Haber' kısmında eL_Muhacir tarafından paylaşıldı.

 1. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

    


  Türkistan İslam Cemaati emiri Şeyh Abdulhak Türkistani, verdiği röportajda IŞİD'in ilat ettiği hilafetin batıl olduğunu ayet ve hadisler ile detaylı bir şekilde anlatıyor.

  Doğu Türkistan, Afganistan ve Suriye’de yerli ve yabancı işgalcilere karşı birçok başarılı operasyona imza atan Türkistan İslam Cemaati , resmi yayın organı İslam Awazi aracılığı ile cemaatin emiri Şeyh Abdulhak Turkistani ile gerçekleştirilen röportajın videosunu yayınladı.

  Video, Işıd’in ” Hilafet ” ilanından, Doğu Türkistan’da Çin’in askeri birimlerine gerçekleştirilen askeri operasyonlara ve 1,5 yıl önce Işıd’e biat eden Özbekistan İslam Hariketi’nin yok olma süreci gibi önemli güncel siyasi konulara değiniyor.

  Emir Abdulhak Damollo İle Röportaj adlı video , cemaatin Doğu Türkistan, Afganistan ve Suriye’deki faaliyetlerini kısaca anlataan bir konuşma ile başlıyor . Cemaatin emiri Şeyh Abdulhak Turkistani ile gerçekleştirilen röportaj ile devam eden videoda , Şeyh Abdulhak Turkistani ” Işid’in 1.5 yıl önce ilan etmiş olduğu hilafetin alimlere danışılmadan ilan edildiğini ve batıl olduğunu” ayet ve hadisler ile detaylıca bir şekilde anlatıyor.

  Videonun ilerleyen kısımlarında Şeyh Abdulhak Turkistani Özbekistan İslam Hariketi’nin yok olma sürecini geniş bir şekilde ele alıyor.

  Özbekistan İslam Hariketi’nin 1997 ‘de Afganistan’a olan hicretinden itibaren günümüze kadar geçen süre içerisinde Özbekistan İslam Hariketi ile cemaatin ilişkilerine değinen Şeyh Abdulhak Turkistani ” Özbekistan İslam Hariketi’nin ilk emiri Tahircan Yoldaşev zamanından son emiri Osman Gazi dönemine kadar hariketin izlemiş olduğu yanlış ve katı siyasete değeniyor ve eleştiriyor.

  Video Şeyh Abdulhak’ın , Doğu Türkistan’da Çin’in askeri birimlerine gerçekleştirilen askeri operasyonlara değinmesi ve Şeyh Abdulhak’ın Doğu Türkistan’daki müslümanlara olan nasihatleri ile son buluyor.

  Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı olarak ” Emir Abdulhak Damollo İle Röportaj ” adlı videoyu takipçilerimiz için tercüme ettik:

  İndirme linki

  http://www.mediafire.com/file/s0e0x3r9z7kbr3c/Türkistan+İslam+Cemaati++IŞİD’in+hilafeti+batıldır.mp4
 2. Omer Faruk

  Omer Faruk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Turkistanlilarin yaninda kendimi cok ozel hissediyorum verdikleri hissiyat bambaska hani aslan olurda avina saldirmak icin harekete gecer yada ne bileyim kartal olurda son surat dalisa gecer bazende sihhatli bir deniz gibi durgun asiri durgun ruzgarin tenini sevmesi gibi ALLAH onlardan razi olsun
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş