1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Makale Türkiye'de Müslüman Olmak

Konu, 'Makaleler' kısmında Cundullah el-Kürdî tarafından paylaşıldı.

1. Cundullah el-Kürdî

Cundullah el-Kürdî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Türkiye’de bir müslüman olmak vardır...
    Bir de Türkiye'li müslüman olmak...
    Zordur Türkiye’de müslüman olmak.
    Türkiye’li müslümanlar sararlar çevreni...
    Yamyamların arasında kalan bir yabancı gibi sarılır çevren
    Anlatmanı isterler senden Kuran’dan ve Rasul’den öğrendiğin dini
    Anlatınca sen, başlar Türkiyeli Müslüman
    “Böyle bir din yok!” demeye...
    _Çünkü ağır gelir onun heva ve hevesine
    dört çevresi putlarla sarılmış ülkede putları reddetmek..._
    Zordur Türkiye’de müslüman olmak...
    Sen put dersin, Türkiyeli müslüman bir heykel sanır onu, bilmeden yaşarken putlarına köle bir halde..
    Türkiye’de müslüman oldun mu, etiketlenmeyi kabul edeceksin bir kere...
    Adın müslüman olmayacak kimsece
    Cahil cehepe yobaz derken çok koymaz sana, bilirsin ki cahildir atasi gibi ve dünyadır onun tek hevesi
    Ama Türkiyeli Müslüman da sana kaptırmak istemez “Müslüman” kimliğini,
    Sana müslüman diyecek olursa, ortaya çıkar onun asıl kimliği...
    Adın Vahhabi olur, Harici olur, Radikal olur, Fitneci olur... Olur da olur..
    Çünkü zordur Türkiye’de müslüman olmak...
    Türkiyeli Müslümanlar istemez kınanmayı ve dışlanmayı.
    Türkiye’de müslüman olmak, özlemleri getirir, özlersin, kırık dökük saltanat hanedanının hilafetini, “Hiç olmazsa o zamanlar...” özlemiyle koklarsın istanbulu
    İbrahim’in topraklarinda İbrahim’ce duruşlar ararsın,
    O güzel peygamberi “Baba” bilenlerin arasındaki kardeş kavgasıyla ayrılırsın aralarından..
    Ayrılmak da denmez ya, için burulur yeniden,
    Ve yine Türkiyeli Müslümanlar sarar etrafını...
    Dinlerini araplara bırakmayan ama Haçlılarla yahudilere de kul ve köle olan...
    Hoşgörüsüz olursun bir anda, çünkü onlar bilmezler son Rasul’un cehennemle tehdit ettiğini...
    Ve ashabından Ömer’in “sizin ölüleriniz cehennemde, bizim ölülerimiz cennette” dedigini...
    Türkiyeli Müslümanlar bilirler işini, çünkü en güzel Islam Türkiye’de yaşanır
    sanki birden fazla İslam varmış gibi!
    Zordur Türkiye’de Müslüman olmak
    Allahin Hilafet sancağını koydugu bu topraklarda şirk sözleri koklanır her gün Türkiyeli Müslümanlar icin sorun yoktur, camiler açıktır, ezanlar da okunmaktadır... Türkiyedeki müslümansa, her Allahu ekber denildiğinde bir minareden, İbrahim’ce bir duruş bekler ezan okuyan memurdan. Çıkmayacağını bilerek..
    Zordur Türkiye'de müslüman olmak Anlatırken bildiklerini, Türkiyeli müslümanlar boğazına tıkar kelimeleri çünkü Türkiyeli müslüman bilir her şeyi (!)
    Islama bakire beyinleri özlersin izledikce batıdaki davetcileri
    Zordur Türkiye'de müslüman olmak.. Munafikliktir buranın imtihanı..Bir dağdan kayan taşlar gibi, kaybedilir arkadaşlar ve geride dağın zirvesinde duran tek başına taşlar..
    Dik dik başlar.
    Zalimlere inat yine de dik başlar sümsüklere inat yine de atılan naralar Dokunur Türkiyeli müslümanlara...
    Çünkü korkaktir Türkiyeli müslüman.
    Rizik Allah'tan der o da ama korkar başını örtmekten Çünkü ya aç kalırsa?
    Ya dışlanırsa?
    Iş yerine Allah ve Muhammed lafizlari asar asmasina da..
    Allahın emrettiğine ve Muhammed'in getirdiğine aykırı ne varsa yine aynı çatı altında yapılır..
    Işte dedik ya zordur Türkiye'de müslüman olmak..
    Al-ver hesapları yapılır Türkiyeli müslümanlara tanık olundukca bir kaç simge ve sembol sanılır senin tüm hayatını kapsayan dinin...
    Ve sonra tüm bu zorluklar arasında seni garip bulanlara inat aklına gelir Rasul’un sırtını sıvazladığı kutlu sözleri...
    İslam garip olarak başladı ve garip olduğu haline geri dönecek...

Müjdeler olsun gariplere

Google+'ta دارالسلام اروع nickli kişiden alıntıdır.
  2. Abrek41

Abrek41 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Demagoji yapmışsin
  3. uKaB

uKaB Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Anlayarak okumamıssın tahmınımce ıyı oku anlatılmak ıstenenı.:)

Ozaman demogojıyı kım yapıyor goreceksın.
  4. Pangea

Pangea Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bugün hacı arkadaşım ülkücü kardeşine uzerinde Göktürkçe yazılar olan bir kurt kafası kolyesi alacaktı, satıcı üzerinde tanrı yazıyor gibi bir şey dedi. Milliyetçilik haram biliyorsun dimi dedim, o nerden çıktı dedi. Hadis var dedim sustu.

Kızılayda silahlı polisler vardı, resim çekeyim kardeşim çok seviyor bunlari diyerek resimlerini çekti. Ben hiç sevmem polisi jandarmayı dedim. Ülkelerini koruyorlar virt zirt dedi daha ben kime hizmet ediyorlar demeden konuyu degistirelim kalbini kircam dedi.

Kisacasi yukarıdaki yazıyı ben yazsam duygularımı bu kadar iyi aktarirdı :) :)
  5. ruhisukut

ruhisukut Önce tanı sonra bağlan! Kullanıcı

Bu tür meseleleri ilk anda söylediğimizde bundan sonra söylediğimiz çoğu sözün etkisi pek olmuyor. Bunu tecrübe etmiş sinizdir. Çünkü milletimizin bu konulara bağlılıkları zirvede. Bu yüzden davet ederken mümkün mertebe bu tür konuları sonralara bırakmak size ve davetinize fayda sağlayacaktır. Bizlerin en büyük amacı belli bu amacı yerine getirirken ilk olarak nefsimizi ıslah etmeliyiz akabinde ise topluma, yakınlarımıza davet etmeliyiz. Bunu yaparken de bu tür tecrübeleri göz önünde bulundurursak daha kolay çözüm üretmiş olabiliriz. Bu durumu pratik olması ve size kolaylık sağlaması için sizinle paylaştım. Rabbim niyetlerimizi halis kılsın.
  6. RahmaninKulu

RahmaninKulu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Gayet güzel bir şekilde anlatmış durumu. Ama bir ekleme yapayım Müslüman olmak sadece türkiye de değil dünyanın herbir tarafın da zordur.(En azından avrupa'da da öyle)
  7. İsmail Donatimur

İsmail Donatimur Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Çok güzel ifade etmiş türkiyeyi Allah razı olsun
  8. deli46

deli46 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Dedikleriniz dogru bizım dedemız osmanlı zamanında osmanlı padısahlarının uzanamadı gı yerlere asayısı saglamak yanlıs yapanları hızaya getırmek tı buyuk aileyıi tehtıd kendıne goren ataturk dagıttı bu sekılde cok aıle ataurk tarafından dagıtıldı cunkı İslam istıyorlardı kefere istemıyorlardı turkıyenın hertarafı bu tıp Ataturk tarafından dagıtılmıs aılelerle doludur ama ıcımızdekı fırtına ıcımızde durmuyor gorevlerı bizde dedemızın bu guzel hasletınden boburlenerek degıl faydalanarak asayısın nasıl saglanacagı hakkında az cok fıkır elde etmeye çalısıyorum sonuc ıtı barıyle zamanında dedem chan yonetıcılerınden 1 tanesıydı okadar insanı bir arada tutmak bilgi gerektıren iş oldugu gayet acık ve net sımdıkı insanlar o bilgiden mahrum oldukları acık ve net eger gerçekten bir guzel faydalı iş yapılacaksa gecmıste gunumuzde oldugu gıbı Dini sanal ortamda degıl açık ve aleyen yavas yavas guc toplıyana kadar cemaatleserek ulke ıcın anca faydalı ıs yapılacagı gecmıs musluman kavımlerın yaptıkları gıbı gunumuzdekı muslumanlara buyuk bır nasıhattır aleyen acık ve net mesajdır gunumuzde bu İslam cematlesme sı saglam guvenılır İnsanlar tarafından yapılırsa guvenılır saglam ınsanları İnsanlar sever sayar Cunkı İnsanlar mal ve can guvenlıgıne çok onem verır yanlıs ıs yaptım adamı as yada kes bu tıp seylerden ınsanlar korkar fitne cıkarırlar ve ortalık karısır bu tıp seylere en gel olmak ıcın İslam teskılatında Istısare heyetı gunumuzun şertlarına gore en on pılan da oldugu açık ve nettır cemaatlesme olayı 10 15 kısıye soraları bır sehıre soraları bır devlete soraları dunya devletlerıne acılan kapı oldugu gecmıste oldugu gıbı akıllı bır ınsanın dusuncesıyle gunumuzdede aynıdır ve degısmez kardeşler doslar benim şimdi aklımı kurcalıyan turkıyede İslam adına cok kurulan cemaat var ama Gercek ten Orta yolu tutup ummete hitap eden cemaat ya ben bilmıyorum yada ben gormuyorum bu na engel dıyanetın oldugu acık ve nettır cunkı halk hocaların gerceklerı soylemedıgınden dolayı sıcaklık duymuyor cunkı ısın ıcınde yalan var yalan olan yerde guven olmaz samımıyet olmaz insanlarda bunu anlar camıye gıtmez cunkı İslamı her seyıyle anlatmak lazım eger bırını anlatmazsanız siz sahtekarsınız yalancısınız acık ve net Ummete Hitap eden cemaat 5 kısden baslar cogalır buyude buyur bi yere gelır orda kalır ummete Hitap eden cemaat Kur an ve sunnete gore tum ıslerını yapar aleyen ummete hıtap eden cemaat oldugunu acık eder Turkıyede boyle Ummete hıtap eden cemaat falıyetı goremıyorum ama uyusturucu mubtalası olmus kavede bos bos oturan kısılerı goruyorum kımsede onlara gel kardes camıye gıdelım namaz kılalım yada onları etkıleyecek falıyetlerde bulundugunu gormuyorum bu kusurda hepımızın kusurudur insanlara İslamı anlattıkmı islamı yasadıkmı kapı kapı dolastık mı kotu işlere sen ne yapıyorsun bu ıs kotudur gunahtır dedıkmı insanları dogruya ıyılıge cagırdıkmı evet dıyenler var onlarda orta yolu tutmıyan kısıler onların yoluyla degıl devlet ıt surusu bıle yurumez okadar akla zıyan dusuncelerle dınlerıyle yasamaktalar bunlar tarıkatcılar Allah sonumuzu hayretsın İnsanların kusurunu arastırmaktansa İnsalara dogruyu anlatıp onlara faydalı olmak dunya devletlerıne acılacak bir kapıdır gecmıste muslumanların yaptıgı gıb guc lazım buda insanları bir araya toplayıp karsıdakı dusmanın gucune gore insan toplamakla olur sonu savasla bıter tabı boyle cemaatı dusman lar kabullenemez buda acık ve net dusmanları sevındırme ayrılıkta dusmanları korkutmakta birlıkte ve bır bırlerını sevmekte olan muslumanların tutumusla oldugu acık ve net oldugu gecmıs ve sımdıkı dagılmıs muslumanların halınde anlasılmıyacak bır durum olmadı acık ve nettır anlamıyanlar sıgırdır gıtsın kendını kopruden asagı atsın
  9. değişik

değişik Islam-TR Üyesi Kullanıcı

kusura bakmayın ama sizden ne köy olur ne kasaba. Kolye Göktürkçe değilde arapça olsaydı aynı tepkiyi verir miydiniz? Arabı sevin diye de hadis var sizin anlayışınıza göre Efendimiz sav. arap kültür elçisi mi? Türk, Türktür. Arap, Araptır. Herkes milletini, milliyetini sever. İslamda kendi kavmini sevmek haram değildir. Başkalarına bu sebeple zülm etmek, başkalarını farklı kavimlerden diye aşağılamak haramdır. Sizin gibi islamı şeklen sahiplenen hikmet mahrumu kişiler yüzünden çile çekiyoruz.

Ayrıca arkadaşınız çok kibar birisiymiş. Bir tane arkadaşım bana ben askeri polisi sevmiyorum dese 2 şeyden şüphelenirim:
    1. Vatan hainidir
    2. Kanı bozuktur

Askere düşmanlık, düşmana askerliktir!
  10. Sena Farisi

Sena Farisi لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ Süper Moderatör Kullanıcı

Yetkili kardeşler en güzel cevabı vereceklerdir.
    ALLAH azze ve celle kalplerinizdeki ve gözlerinizdeki perdeyi kaldırsın.
  11. uKaB

ÖNCE NE İÇİN YAŞADIGIĞINI ÖGRENMEDEN O KARDESIN NE DEMEK ISTEDIGINI ASLA ANLAYAMAYACAKSIN.

1. Irkçılığa (asabiyyeye) çağıran Bizden değildir; ırkçılık için savaşan Bizden değildir; ırkçılık üzere, asabiyye uğruna ölen Bizden değildir." (Müslim, İmâre 53, 57, hadis no: 1850; Ebû Dâvud, Edeb 121; İbn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3948; Nesâî, Tahrim 27, 28)
    2. "Asabiyet (kavmiyetçilik) dâvâsına kalkan, onu yaymaya çalışan, bu dâvâ yolunda mücâdeleye girişen Bizden değildir." (Ebû Dâvud, Edeb 112)

3. Vasîle bin el-Eskâ (r.a.) anlatıyor: "Ben, 'Yâ Rasûlallah! Adamın kendi kavmine bir zulüm üzerine yardım etmesi asabiyetten (ırkçılıktan) mıdır?' diye sordum. Hz. Peygamber (s.a.s.): "Evet" buyurdu." (İbn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3949; Ebû Dâvud, Edeb 121, hadis no: 5119; Ahmed bin Hanbel, 4/107, 160)
      Rasûlullah (s.a.s.)'a soruldu: "Kişinin soyunu, sülâlesini (kavmini, ulusunu) sevmesi asabiyet (kavmiyetçilik, ırkçılık) sayılır mı?" Hz. Peygamber şöyle cevap verdi: "Hayır. Lâkin kişinin kavmine zulümde yardımcı olması asabiyettir/kavmiyetçiliktir."(Ahmed bin Hanbel, 4/107, 160; İbn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3949)
    4. "Zulüm ve haksızlıkta kavmine yardıma kalkışan kişi, kuyuya düşmüş deveyi kuyruğundan tutup çıkarmaya çalışan gibidir." (Ebû Dâvud, Edeb 113, 121, hadis no: 5117)

5. "Kim kâfir olan dokuz atasını onlarla izzet ve şeref kazanmak düşüncesiyle sayarsa, cehennemde onların onuncusu olur." (Ahmed bin Hanbel, 5/128)

6. "Bir kısım insanlar vardır ki, cehennem kömüründen başka bir şey olmayan adamlarla iftihar ederler, övünürler. İşte bunlar ya bu övünmeden vazgeçerler, ya da Allah nezdinde, pisliği burunlarıyla yuvarlayan pislik böceklerinden daha değersiz olurlar." (Ahmed bin Hanbel, 2/524; Ebû Dâvud, Edeb 111)

7. "Aziz ve Celil olan Allah sizden câhiliyye devrinin kabalığını ve babalarla övünmeyi gidermiştir. Mü' min olan, takvâ sahibidir. Kâfir olan ise şakîdir. Siz, Âdem'in çocuklarısınız. Âdem de topraktan yaratılmıştır. Bazı adamlar, (kâfir olarak ölen) kavimleriyle övünmeyi terketsinler. Çünkü onlar cehennemin kömüründen bir kömürdürler, yahut onlar, Allah indinde burnu ile pislik yuvarlayan pislik böceğinden daha aşağıdırlar." (Ebû Dâvud, Edeb 120, hadis no: 5116)

8. "Müslüman cemaatten ayrılan ve itaat yolunu terketmiş olarak ölen kimsenin ölümü, câhiliyye ölümüdür. Ümmetime karşı harekete geçerek mü'minin imanına saygı duymaksızın ve sözleşmeli bulunduğu kimseye karşı olan ahdine vefâ göstermeksizin suçlusuyla suçsuzuyla bütün ümmetimi vurmaya kalkışan kimse Benim ümmetimden değildir. Asabiyet/ırkçılık duygusuyla öfkelenen, asabiyet uğruna savaşırken yahut ırkçılık dâvâsı güderken körü körüne açılmış bir bayrak altında ölen kimsenin ölümü câhiliyye ölümüdür." (Müslim, İmâre 57; Nesâî, Tahrim 27; İbn Mâce, Fiten 7; Ahmed bin Hanbel, 2/306, 488.

9. "Kim hevâsına uyarak bâtıl yolda cenkeder, kavmiyetçiliğe (asabiyet) çağrıda bulunur veya kavmiyetçiliğin sevkiyle öfke ve tehevvüre kapılırsa, câhiliyye ölümü üzere (kâfir olarak) ölür." (İbn Mâce, Fiten 7)

10. "Bir kimseyi ameli geri bırakmışsa, nesebi, soyu onu kurtaramaz, yükseltemez, ilerletemez." (İbn Mâce, Mukaddime 17, hadis no: 225)
  12. değişik

Biz ne demişiz:

"Herkes milletini, milliyetini sever. İslamda kendi kavmini sevmek haram değildir. Başkalarına bu sebeple zülm etmek, başkalarını farklı kavimlerden diye aşağılamak haramdır."
    Getirdiğiniz Hadisi Şeriflerde Fahri kainat efendimiz farklı bir şey mi söylüyor?

Ben Türküm, türk olmayı seviyorum. Türkleri seviyorum. Bu islama aykırı değildir. Sizin islam anlayışınız Arabı sevmeyi daha doğrusu Arabı Türkten üstün görmeyi gerektiriyor. Böyle bir din yok. İslamiyet Araplara gelmedi. Arabistandan tüm cihana geldi. Japon müslümanın Arab müslümandan üstünlüğü yok. Japonca Allah yazsa bunu taşısa mesajını alıntıladığım kişiye göre faşist oluyor.

ayrıca her vatandaş askerini polisini sevip saymalıdır. Asker polis düşmanları ekseriyetle vatan düşmanarıdır. Bireysel olarak falan polisi sevin demiyorum ama kurumsal olarak bu kurumlar ülkemizin sigortalarındandır. Bunları sevmeyenin ülkeyle problemleri vardır. Ben forumda yeniyim ama eminim araştırsam asker polis düşmanlığı yapanlar ya pkk sempatizanıdır ya da o ayarda...
  13. uKaB

Sen kafayı takmıssın araplara sur atını bozdaglara..

Haklıyı haksızdan ayırt edemedıkce

Müslüman cemaatten ayrılan ve itaat yolunu terketmiş olarak ölen kimsenin ölümü, câhiliyye ölümüdür. Ümmetime karşı harekete geçerek mü'minin imanına saygı duymaksızın ve sözleşmeli bulunduğu kimseye karşı olan ahdine vefâ göstermeksizin suçlusuyla suçsuzuyla bütün ümmetimi vurmaya kalkışan kimse Benim ümmetimden değildir. Asabiyet/ırkçılık duygusuyla öfkelenen, asabiyet uğruna savaşırken yahut ırkçılık dâvâsı güderken körü körüne açılmış bir bayrak altında ölen kimseninölümü câhiliyye ölümüdür." (Müslim, İmâre 57; Nesâî, Tahrim 27; İbn Mâce,Fiten 7; Ahmed bin Hanbel, 2/306, 488.

Yine soyluyorum ALLAH in kullari birdir millet farkli olabilir ama iman edenler olarak biz tek ummetiz bunun disinda irkla mirkla ovunup cikipta sen bucu bu bucu dersen kafana gore hain main diye konusursan kendine zulm edersin baska da birsey degil
  14. uKaB

Degisik degisik konusuyorsun.
    İlmi dayanagin varsa buyur yoksa acaip konusanlar iftira atanlarin ta kendisidir.
  15. IsaKaan

IsaKaan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Rasulullah Sav'ı da vatansever diyerek yurdundan çıkarmadılar zaten. Ayrıca bknz. Musa As ile firavun konuşmalarına "zaten sen çölde bir kıtbiyi öldürdün, sen bunu söyleyerek bölücülük yapmak istiyorsun".

Şeriatın olmadığı her yerde şeriatı konuşursan, vatan haini, bölücü, ajan vs olursun tabi tağutlara tabi insanların gözünde. Sahi tağutu neden konuşmuyoruz? Tağutun tanımını sadece şeytan olarak anlayan araplardır. Madem bu türk ve kürtlerin çoğunluğunu oluşturduğu, farklı bir medeniyetin içindeyiz, farkımız olsun, tağutu Kur'an'ın anlattığı çerçevede, genişçe anlayalım. Mesela şöyle bir tanım okumuştum, Allahuteala'dan ve Rasulullah Sav'dan başka itaat edilen her şeydir...
  16. ::IM4M`UL-HAREMEYN::

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Tevhid ve Cihad Kullanıcı

Bu yüzden sevmiyor ve desteklemiyoruz zaten..
  17. değişik

Sen eksik kal kardeş. Sevme, sevmediğin yerde yaşama nimetlerinden istifade etme. Senin zihniyetindekiler zoru gördüklerinde ilk gavur ellerine sığınırlar...

Müslümanlar tek millet değildirler. Farklı milletlerden ana ayrı baba ayrı öz kardeşlerdir. Siz aradaki ince nüansı göremiyorsanız Allahın insanları niye kavim kavim yarattığını da anlamıyorsunuzdur.
    Kafama göre hain demiyorum. Askeri polisi sevmiyorum diyene diyorum. Bu ülkenin evladıdır onlar. Hepimizin abisi, babası, kardeşi asker polis..vs Yok neye hizmet ediyorlarmış da yok şöyleymişde yok böyleymişte. bunların en ağababaları vergi vermekten kaçar ama başı dara gelince sisteme müracaat edip hak arar.
    Birde habire alakasız hadisi şerifleri konuyla ilintiliymiş gibi getirip durmayın lütfen. Mugalataya gerek yok. Biz ilk cümlemizde şunu beyan etmişiz zaten:
    İslamda kendi kavmini sevmek haram değildir. Başkalarına bu sebeple zülm etmek, başkalarını farklı kavimlerden diye aşağılamak haramdır.
  18. Muzammil

Muzammil Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Kim kimin kavmini aşağılamış?
    Burda demogoji namına bütün kelimelerin iflahini kurutan sizden başkası değil.
    Kardeş hadis yazmış "asabiyete kavmiyetciliğe çağırmakla alakalı" kalkmış alakasız hadis deyip heva ve hevesten konuşuyorsunuz.
    Burdaki sorun;
    Kavim ve kavmiyete olan sevginin yanlışlığı değil, O kavmin İslamî sırtlarının arkasına atmalariyla onlardan beraat etmenin vücubiyeti ve muhabbetin kesilmesidir.
    İnsanlardan nefret edilmesi söz konusundan ziyade küfür sistemine karşı nefret var dolayısıyla küfrü ayakta tutanlara karşıda tutum o hale geliyor.
    Vergi meselesine gelince;
    Hangi müslümanın yerine vergisini verip noterde onlara sıraya girme kuyruğundan kurtardiniz da onları vergi vermemekle suçluyorsunuz ve böyle sayko bir iddiada bulunuyorsunuz!
    Dara giren hiçbir müslüman sisteme munaacat etmez ondandır ki arkalarinda durduklari kelamlariyla sizin gibilerin tepkisini alır.
    Klavyeyi usulca bırakın ve size atılan hadis ve sözleri suizan ve türk olarak değil müslüman perspektifiyle okuyun.
    (Yapabilirseniz tabi)
  19. değişik

Ben kimi aşağılamışım da alakasız tepki gösteriyorsunuz? Üyelerden bir tanesi çıkmış göktürkçe kolye üzerinden milliyetçilik haram diyor. Karşı çıkınca demogog oluyorum.
    Küfrü ayakta tutan kurumlardan bir taneside medya ve internet. Kullanmayın efendim! İşiniz gücünüz islam üzerinden rant sağlamak, islam alıp islam satmak!
  20. uKaB

Bunu yapan sen oldugun halde hakli cikmaya calisma araplari asagiliyip turklugu yuceltmeye calisman da bunun gostergesidir.

Kavmin adaletsizse sevmeyeceksin.
    Babanin ogluda olsa hakka donene kadar onlardan yuz cevireceksin.

Ben varsam vatan var devlet var yoksam yoktur.

Beni ALLAH yaratti kanunu kurali o belirledi bana da iki secenek sundu ya benim emrimde yuru yada kafana gore git ama dediki kafana gore hareket edersen dusersin ama bana gore hareket edersen sana daha fazla kolaylik sunarim..

Oncelikle sen kimsin?
    Nesin?
    Necisin?
    Kisaca ne ayaksin?

Biz her musluman in yapmasi gerekeni emrolunana daveti ve ona uymayi seciyoruz peki ya sen sen bize ne diyorsun?

Bunca zaman ettafina bak zulm ceken kim seriat diyoruz

donuma dokunma oluyor sizde

ALLAH in ayetlerine uyun diyoruz siz karisamazsaniz falan fistik.

Sen bana niye karisiyorsun kardesim ALLAH degilmi benim yaraticim karnimi doyuran bana quc veren beni koruyan

Kimsin sen ALLAH in dininde kalkmissin zulmedenleri savun diyorsun..

Ben sokakta simit satacagim sen gelecen tekme atacan cekip gidecen bende eywallah dicem oylemi..

Yok oyle bi dunya benim vergimle bana zulmedemezsin arkadasim.

Parasini ben oduyorsam hizmeti de ayrimcilik olmadan beklerim.

Ummete onderlik eden omere bak sen oldugunde adamin 17 yerinden yamali cubbesi vardi simdikilerin 17 milyar maasi 17 yati kati var sen bana neyi savunuyon..

Az reel ol.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş