1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

İlmi Konu Ubeydullah Hoca'dan Çok Önemli Bildiri 1

Konu, 'iLMi Munazaralar' kısmında ABDULHAK tarafından paylaşıldı.

 1. ABDULHAK

  ABDULHAK الإذلال هو بعيد عنا Yetkili Kişi Site Admin

    

  Sizde daha tutarlı bir akide mevcut değil.
  Kısa zaman aralıklı aynı konuda birbirinden farklı cevaplar veriyorsun? Belli ki şüpheler içerisinde , konu hakkında ilim yerine zan ve tahminen açıklamalarda bulunuyorsun.

  Tevhid ehli biri oy kullanıyorsa, ve ben onun tevhidine, muvahhidliğine şahid isem, oy kullanan veya kullanma sırasında gördüğüm şahsı direkt tekfir etmek yerine, Bu kişiye yaptığı amelin sebebini sorar, açıklamasındaki sebebe göre tavrımı alırım.
  Bu kişi benim bildiğim küfrü biliyor ve buna rağmen oraya gidip oy kullanıyor ve kullanma sırasında ise, belki bilmediğim bir sebeble böyle bir iş yapıyor olabilir. Geçerli mazereti yok ise küfre girdiği zaten nettir.


  Usame bin Laden (Allah kendisinden razı olsun) mucahid bir alimdir. Kendisinin ve Onunla birlikte olanların akidesi , açıklamaları bellidir. Davaları ortadadır. Ehli sunnet inancına sahib bu muminlerden, Cihadı bırakıp tekfir hakkında risale yazmasını, vaaz etmesini bekleyeceğine zaten var olan ehli sünnet inancını ve tekfir meselelerini okuyunuz.
  Şeyh Makdisi, Ehli sünnet akidesinde, özellikle tekfir meselesinde haddi aşıp aşırı tekfire sapan kaşecilere yazdığı 30 risale ortadadır.
  Tekfirde ileri derecede hastalar ise, bu risaleyi "Şeyh Türkiye'yi ve durumu bilmiyor o yüzden kabul etmiyoruz. Türkiye'de de aşırı tekfir hastası Hanzaladan başka hoca tanımıyor , reddediyor, tekfir ediyoruz" demektedirler.
  Bu sebeble Şeyh Makdisi'den daha uzakta olan Usame'nin risalesinin kronik vak'alara fayda sağlamayacağı ortadadır.
  Hatta Usameyi ve diğer Muvahhid mucahid alimleri de Sesleniş'lerinde "Türkiyeli muslümanlar; dünyada 1milyon 200 bin müslüman var" dedi diye tekfir eden cahilleri de biliyoruz.
  Allahın hidayet ettiğini saptıracak kimse yoktur, Allahın dalâlette bıraktığına da hidayet edecek kimse yoktur.
 2. Ebu Yusuf

  Ebu Yusuf Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
  Hamd Alemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur.
  Salat ve selam en kutlu elçisinedir.
  Esselamu Alaykum ver rahmetullahi we berakatuh;
  Öncelikle tüm kardeşlerimi sevgiyle kucaklıyorum. bu sitedeki yazıları 1 ay kadardır okudum yorumlara baktım ve son olarak bu gece üye olmaya karar verdim İnşaAllah herkes için faydalı olur. Burada gördüklerimin aynısını reel ortamda görmekte ve sürekli olarakta işitmekteyim, ve değişen hiç bir şey yok Ubeydullah hocaya Loui sakkaya Ebu selem Eş'şami'ye (Allah onları korusun) ve tüm Cihad eden MUCAHİD kardeşlerimi (Allah onları korusun) seviyor ve her zaman destekliyorum(z) inşaAllah.
  Cemaatin akidesi Malumdur bilindiktir. Bu akide tartışılacak bir akide değil itaat edilecek bir akidedir bu akidenin dışındaki Akideler ise bidat akidesidir ve hiç bir usul ve menhec uzerine değildir sadece TEKFİR üzerine inşaaa edilmiştir. ve yok olmaya her zaman mahkumdur.! Onun İçin cemaatin akidesi ehli sunnetin selefin akidesidir. Akidemiz tartışılmaz sadece itaat edilinir. İtaat etmeyende ceker gider giderkende Amiyane tabirle (Erkek gibi Cemaati'de tekfir eder) öyle sağda solda Mürcielikle itham etmez.! oyle yok vakıadan habersizler yok bilmiyorlar yok hata yapmışlar diye kimse kimseyi kandırmasın ve içinizdekileri dışarıya dökün ve ümmet sizin ne oldugunuzu görsün..! Burada tekfir belasına kapılmış (hem sanalda hem reelde) kardeşlerimize diyeceğim şudur. Eyer Alla'hı seviyorsanız Resulune sallallahu aleyhi ve sellem uyun ve resulune uyanlara Bakın.(selefe) Allah onlara rahmet etsin. Zaten gerekli açıklamaları Alimlerimiz ve hocalarımız yapmıştır.! Ama bizler sizleri genede sevmekteyiz... yok biz böyle iyiz diyorsanız tekfir bizim işimiz diyorsanız. bir acıklama yapayım öncelikle ( Tekfirci arkadaşların genel bir özelliği vardır ve onlar gercekten haricilere benzememektedirler.! Şundan dolayı birincisi harciler cokca kuran okurlardı gunumuzde harciliğe meyl etmiş olanların cok büyük bir kısmı tekfirden vakit bulamadıgı için ne kuran okuyabiliyor nede kuranı okumasını biliyor! ikincisi onlar cok samimiydi kendi kafalarında uydurdukları kufur hukumlerini bir sahabe yapıncada tekfir ediyorlardı (Allah hesab görücü olarak yeter) şimdikiler ise kıvırıyor! yani merak etmeyin siz haricide olamazssınız ) Bu anlatımım aşşalamak ve kerih görmek için değil Allah için uyarmak amaclıdır. ve uyarıya kulak veren kardeşlerim yukarıda dediğim gibi Seleflerine baksınlar ve hadlerini aşmasınlar (öncelikle kendi nefsime diyorum). Bu uyarıya kulak vermeyen ve biz bildiğimiz yolda gideriz diyenlere sözümüz ise şudur Allah yolunda yapılan davet calışmalarına balta vurmayın ve Mucahidlere dil uzatmayın Yoksa Allah kendi yolunda cihad edenlere dil uzatanların dillerini kurutur. Böyle bir şeyden de şayet yapıyorsanız Allah'a sıgının. Kendi capınızda aranızda takılın.... ve Lütfen artık Müslümanları rahatsız etmeyin.
  Bu yazmış oldugum genel bir yazıdır...
  Sözlerimizin sonu Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd etmektir
  Salat ve selam En Şerefli İnsan olan Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'e olsun
  Söylediğimiz doğrular Allah'tan Yanlış sözler ise kendi Nefsimizdendir..
  Allah bizleri bagışlasın ve bizlere Merhamet etsin
  Allah Kendi yolunda CİHAD (MUCADELE) eden Tüm kullarına zafer nasip etsin.
  Allahumme Amin.
 3. muaz talha

  muaz talha Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  hocamız çıktı ve itikadında zerre kadar sapma olm
  adı elhamdulıllah
 4. kattl

  kattl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  adam acayip dik durdu he, helal : )))
 5. ebu suud

  ebu suud Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Hanzala, Ubeydullah'a yaptiklarini simdi hocam dedigi insanlara yapmaya basladi.

  Her ilim alip tafsilata gidip muayen tekfirde duraksayanlar sapik, bidatci, murice, murted.

  Kendisi sutten cikma ak kasik !
 6. Ebu & Dücane

  Ebu & Dücane Misafir

  Tekfir,şeriatın hüküm bulmadığı yerlerde mutlaktır.şeriatın hüküm bulunduğu yerlerde hem mutlak hem muayyendir.
  Şeriatın hüküm bulmadığı yerlerde ilk önce mutlak tekfir,sonra muayyen tekfirin istisnası,
  Ancak kendinden daha güçlü olan savaş açılan kişiye ve bütün bağların koparıldığını ilan eden bir bildiri olarak yapılır.Muayyen tekfir hiç bir zaman,kafir ve müşrik olsalar bile kendinden daha zayıf kimselere karşı kullanılmaz.Sadece mutlak tekfir ile yetinilir.Muayyen tekfiri oyuncak gibi her lafın arasına sıkıştırıp anlam ve ifadesini küçültmeyelim.Gerekirse,muayyen tekfir nedeniyle büyük zararı önlemek için küçük zarar için sabır gösterelim.
 7. Strangers

  Strangers Şam Bir Sabır Kalesi Oldu... Kullanıcı

  Allah seni tekrardan aramıza, ehline ulaştırır İnşaAllah. :(
 8. Süleyman Incek

  Süleyman Incek Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ?
 9. Strangers

  Strangers Şam Bir Sabır Kalesi Oldu... Kullanıcı

  dışarda kendisi ...
 10. toprakmisali

  toprakmisali Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Ebu Hanzala: Kendi menhecine uymayan herkesi tekfir eder. Meselenin üzücü tarafı ise Hnazala kardeşin sahip olmuş olduğu menhece tarih boyunca hiç bir alim sahip olmamıştır. Bu, Hanzala kardeşi bilenlerin çok iyi bildiği bir durumdur. Her kimle bir konuda anlaşamadıysa hemen tekfir etmiştir. Buda göstermektedir ki: Maalesef şedid Hanzala ilmi olsrak daha olgunlaşmamıştır yahut hep böyle bir menhece sahip olacaktır ki buda çok üzücüdür. Kendisinin dışında ki her kesin akidesi doğru değildir. Sadece kendisi tevhidi ortaya koyabilmiştir. Ne cihad ehli ne davet ehli bir tevhid ortaya koyabilmiştir.:)
 11. betado

  betado Islam-TR Üyesi Kullanıcı


  Ebu hanzala hoca ilgili bazılarınız sürekli boş kelam ediyor. Adam kimi haksız yere tekfir etmiş kanıtla . İnşaALLAH
 12. ebuyusuf

  ebuyusuf Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  bu ne ahmakça bir soru haksız yere tekfırini nasıl kabullendıreceğiz yıllardır ilmi olarak verilen tüm delilleri kabul etmeyenler bir cümlemiyi kabul edip eyw hanzala aşırı tekfirci biridir mi diyecek.

  Dileyen dilediği yolu seçer Rabbimiz bizlere vasat olan yolda yürümeyi nasib etsin ne harici nede murcie olmaktan uzak etsin
 13. betado

  betado Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Madem kanıtlayamayacaklar.Adama bazıları neden aşırı tekfir hastası diyor. Onun vesilesiyle nice insanlar islamla tanıştı arkasından konuşmak kolay.
 14. ebuyusuf

  ebuyusuf Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  hastalık teşhisi için tahlil raporumu istiyon , neyse sen daha yenisin kardeşim selametle
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş