1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Soru Vasiyetiniz Varmı ? Ya Ölürsen.....

Konu, 'Üyeler Arası Soru - Cevab' kısmında isimsiz_mucahit tarafından paylaşıldı.

1. isimsiz_mucahit

isimsiz_mucahit Allah yolunda cihad bizim gayemiz... Kullanıcı

Esselamun aleykum kardeşler bugün meal okurken bakara 180,181,182 ayetler vasiyeti hatırlattı bana ve hemen vasiyetimi yazdım peki sizin varmı ???
  2. Omer Faruk

Omer Faruk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Aleykum selam ve rahmetullah

Gunun sartlari olusan durumlar kisinin gunluk planlamasi bunlar onemli

Normalde olmasi gereken bu :) olumun vakti yok.

Sahsen cocuklarima aileme birakmak istedigim sadece has bir imansuuru ve yanlizca ALLAH zulcelal in kulu olduklarini bilmeleri.ona gore hareket etmeleri

Gerisimi su akar yolunu bulur.
  3. isimsiz_mucahit

Dünya malı ikinci plan zaten abi babam bize öyle bir vasiyet yazmıştıki görsen senelerce yaşadığı islami ahlak ve duruşunu cümlelere nasıl sığdırdığını hala hata yapacak olurken babamın vasiyetindeki ayetler ve cümleler aklıma gelir ve ben hatalardan dönerim Allah'ın izniyle o anlamda mal bakımından da değil insanın geri bıraktıklarına güzel bir vasiyet yazması lazım....
  4. Omer Faruk

Omer Faruk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

ALLAH babandan razi olsun kardesim aynen oyle.
  5. cuheyman el-uteybi

cuheyman el-uteybi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Peygamber (sav) buyurdu ki: "Bir baba çocuğuna güzel ahlaktan daha üstün bir miras bırakamaz"

Ravi: Said İbnu'l-As, Hadis No: 177-Buhari
  6. Alketa

Alketa özel başlık bulamadım Kullanıcı

Bir vasiyetim yok
    Malim mulkum zaten yok
    Ailemden kimse takmaz zaten vasiyetimi.
    7 mahallelik helva kavrularak everestin zirvesinde biter zaten cenazem.
    Vasiyet nasil yazilir onu bile bilmiyorum acikcasi
  7. isimsiz_mucahit

Her şey mal değil akhi son vedalaşma, nasihat, tavsiye ve tebliğ olarak düşün akıllarla kalıcı ayet ve hadis lerle destekle. Yaşantında olan tebliğini vasiyetinde anlat, inşallah yararlı olur da arkanda kalanlar iman eder ve amel defterin kapanmaz....
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş