Haber Yetkililer Özbek Muhacirlerin Ölüme Gönderilmesine ‘dur’ Diyecek Mi?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında İki Hicretyolu tarafından paylaşıldı.

 1. İki Hicretyolu

  İki Hicretyolu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Bahadır Kurbanoğlu, Sözü Esirgemeden programında, Geri Gönderme Merkezlerinde haksızlığa maruz bırakılan ve Özbekistan’a iade edilen muhacirlerin durumunu gündeme getirdi.

  Daha önce kamuoyu oluşturularak iadesi engellenen kardeşlerimizin de bu iade edilen yedi kişi arasında yer aldıklarına dikkat çeken Bahadır Kurbanoğlu, özellikle de Özbekistanlı Müslüman muhacirlerin Geri Gönderme Merkezlerinde çeşitli haksızlıklara maruz kaldığını ve bazı yetkililerin işgüzarca tutumları sonucunda bile bile ölüme gönderildiklerini söyledi.

  Son olarak 7 Özbek kardeşimizin bir uçakla geri gönderildiklerini belirten Bahadır Kurbanoğlu, "Bu işkenceciler hakkında soruşturma başlatılacak mı? Bu zulüm daha nereye kadar devam edecek? Daha önce devlet tarafından ‘özgürlük savaşçıları’ olarak nitelenen bu insanlar neden şimdi ‘terörist’ muamelesiyle ülkelerine gönderiliyor? Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Allah'ın sünnetini ve devletin de yasalarını çiğneyen bu bürokratik kadrolara karşı ne tür önlemler almayı düşünüyor?” sorularını sordu.

  Kaynak;Haksoz Haber


  5 senedirTürkiye'de yaşayan 3 çocuk babası Abdullah, dün gece dövülerekzorla uçağa bindirildive idam edileceği Özbekistan'a gönderildi.

  FB_IMG_1505073151063.jpg
 2. Pangea

  Pangea Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Allah sınavlarını kolaylaştırsın ve onlari sabredenlerden etsin.
 3. İki Hicretyolu

  İki Hicretyolu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Duyarlı müminlerin çabasıyla geri gönderme kismen durdurulmuş şuan için elhemdulillleh elhemdulillleh elhemdulillleh
  Son düzenleme: 12 Eylül 2017
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş