1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat
 3. Duyuruyu Kapat

Haber Zaman Gastesi Israil Sevgisi

Konu, 'Deşifre Haber' kısmında omermuslim tarafından paylaşıldı.

 1. omermuslim

  omermuslim Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Zaman gazetesinden İsrail'i haritadan silen firmaya tepki
  Dünyanın önde gelen matbaalarından HarperCollins İsrail'e Ortadoğu haritasında yer vermedi. Zaman gazetesi, haberi "İsrail'i haritadan sildiler!" diye gördü.


  İsrail Gazze'de insanlık tarihinin en büyük katliamlarından birine imza atarken, başta Fethullah Gülen olmak üzere Cemaat'in hemen hiçbir kurumundan İsrail'e tepki gelmiyordu.

  FİLİSTİNLİLERE TERÖRİST DEMİŞLERDİ
  Öyle ki bir keresinde Samanyolu Haber Filistinlilere terörist deme noktasına bile gelmişti.

  Zaman gazetesinin İngilizce edisyonu Today's Zaman, Beyrut Kasabı Şaron’un ölümünün ardından 'çığır açan' yakıştırması yapmıştı.

  İSRAİL'İ HARİTADAN SİLEN FİRMAYA TEPKİ
  Cemaat medyası yine bir İsrail haberiyle gündemde.

  Dünyanın önde gelen matbaalarından HarperCollins'in, Ortadoğu'daki okullar için özel olarak hazırladığı bir haritada, İsrail'in adına yer verilmedi.

  Firmaya tepki gösteren Zaman gazetesi bu haberi,"İsrail'i haritadan sildiler!" diye gördü.

  Gazete ayrıca İsrail'in komşuları olan ülkelerin tamamının adına yer verilirken, hatta devlet olmamasına rağmen Batı Şeria ve Gazze'nin dahi isimleri yer aldı. Ancak haritada İsrail'in sınırları çok belirgin olmayan şekilde çizilirken adına yer verilmedi.

  [​IMG]
  ıslahhaber`den alıntı
 2. Burak YILDIRIM

  Burak YILDIRIM Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bu haberi verirken kardeşim acaba ZAMAN gazetesi neyi anlatmaya çalışıyordu? yada neyi söylemeye çalışıyordu? diye bir düşünmek lazım .. Bilmeden hüküm vermek çok günahtır ve kolaydır ..Belkide zaman gazetesinin bu haberi TEPKİ DEĞİL bir tebrik yada haberi duyurmak istemeleriydi..

  EN DOĞRUSUNU ALLAH C.C BİLİR. AMA BENCE İyice aratırılmalıdır hüküm vermek çok kolaydır,ama hakkı savunmak bulmak daha kolay.
 3. Tarık Yıldız

  Tarık Yıldız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Arama yaptım.Zaman gazetesi haberi silmiş,sadece google'da önizlemeden görünüyor.Aynı metin Hürriyete kopyalanmış.
  Haber linki:http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27886410.asp
  Arama linki:https://www.google.com.tr/?gfe_rd=c...ws_rd=ssl#q=zaman+israil'i+haritadan+sildiler
 4. Kozsoy

  Kozsoy Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Son düzenleme: 8 Ocak 2015
 5. zindabad

  zindabad زينداباد Kullanıcı

  [​IMG]
  8 Ocak 2015, Perşembe
  Dünya bir kere daha şahit oldu ki, şiddetin dini, dili ve milliyeti olmadığı gibi coğrafyası da yok.
  Önceki akşam, İstanbul’da, Sultanahmet’teki Turizm Şube Müdürlüğü’ne canlı bomba saldırısında bir polis şehit oldu. Dün, Yemen’in başkenti Sana’daki bir polis akademisine bomba yüklü araçla yapılan intihar saldırısında 30 kişi hayatını kaybetti. Bunların şaşkınlığı geçmemişken, Fransa’nın başkenti Paris’te yayınlanan “Charlie Hebdo” adlı mizah dergisine saldırı düzenlendiği haberi geldi. Ajansların verdiği bilgiye göre saldırıda 10’u gazeteci, 2’si polis 12 kişi hunharca katledildi. Yaşanan bu müessif olayı, her gün dünyanın bir başka yerinde haber alma özgürlüğüne karşı girişilen saldırılardan biri ve en kanlısı olarak değerlendirmeliyiz. Gazeteciler, maalesef bütün dünyada sadece iktidarların değil, terör gruplarının da hedefinde bulunuyor.

  Gerekçesi ne olursa olsun, Paris’te “Charlie Hebdo” dergisine yönelik saldırı ve 10 gazetecinin katledilmesi bir insanlık suçudur. Bu, basın ve düşünce özgürlüğünün çok ötesinde, yaşama hakkına kast etmektir. Düşünceler asla şiddetle bastırılamaz. Şiddet konuşmaya başladığında, orada artık ne basın özgürlüğünden ne de temel insan haklarından söz edilebilir. Basın özgürlüğünün olmadığı yerde ise tek tek bireylerin özgürlüğünden söz etmek mümkün değildir. Bu durumda kaybeden, her zaman insanlığın ortaklaşa meydana getirdiği uygarlık değerleri ve barış olur. Şimdi, yönetimlerin ve uluslararası toplumun şiddete karşı tavrını ve barışı egemen kılma konusundaki yetersizliğini oturup bir kere daha düşünmesi gerekir. Şiddet tırmanıyor ve bunun karşısında barış mesajları ve barışa katkı sunan çabalar oldukça cılız kalıyor.

  Bugün, barışa, demokrasiye ve özgürlüklere inanan herkesin, bütün toplumların, grupların, hükümetlerin, uluslararası kuruluşların sesini daha gür yükseltmesi gerekiyor. İnsanlık, nefret suçları, yabancı düşmanlığı ve şiddetin kıskacı altındadır ve dünya barışı bunlara karşı kazanılacak zaferle mümkündür. Nereden ve kimden gelirse gelsin, “ama”sız ve “fakat”sız karşı çıkmadıkça şiddetin yok edilmesi mümkün değildir.

  Peygamber Efendimiz hakkında çizilen iğrenç karikatürler gerekçe gösterilerek yapıldığı iddiası taşıyan bu barbar saldırıyı en başta bütün dünya Müslümanlarının, özellikle de Avrupa’da yaşayanların kınaması ve tepkilerini gür bir sesle dile getirmesi gerekmektedir. Müslüman’ım diyen herkes, kendisi gibi düşünmeyenlere karşı şiddete başvurmayı, dahası onları vahşice öldürmeyi kesin bir dille reddetmelidir.

  Aslolan barıştır ve barış, herkese lazımdır.

 6. İbn Muhammed

  İbn Muhammed الله اكبر و العزة الله Kullanıcı

  SubhanAllah! Ya biz farklı bir dünya da yaşıyoruz ya da onlar. Senin en büyük Şeyh edindiğin, yoluna rehber edindiğin, sana hakkı öğreten Rasulun şerefine, namusuna dil uzatılacak çirkince bir çıplaklıkla resmedilecek, aşağılanacak, dalga geçilecek. Sen 'Barış, sevgi, kardeşlik' diyeceksin 'ifade özgürlüğü diyeceksin' subhanAllah. Rasul olmanın yanında aynı zamanda bir 'Devlet Lideri' olan peygamberi bilmeyip 'çiçekçi baba'(haşa) olarak tanır tanıtırsan durum bu olur işte. Yıllarca susarsın uyursun, senin karını, kızını soyarlar imanını götürürler ruhun duymaz. Yıllarca kardeşini katlederler, yeni gelen neslini kuruturlar ve diğer iğrenç fiillerini yaparlar yine senisini çıkarmazsın, dünyanın mutelif yerlerinde 'Allahu Ekber' demeni yasak ederler yine sesini çıkarmatsın! NEDEN? neden çünkü senin dinin ılımlı bir din(!), senin dinin bir barış güvercini(!) ve senin peygamberin bir çiçekçi (haşa!) ve yine sen bu ameliye ile korkudan titreyen avrupanın yanan ciğerini söndürmek için su serpiyorsun. Vallahi sizin topunuzdan beriyim ve merak etmeyin yalnız değilim, yanımda batının dipçikleri ve postalları altında ezilen, onların hapisanelerinde tutsak edilen mazlumundan, çoçuğuna, alimine kadar nice insan var elhamdülillah.
 7. Tarık Yıldız

  Tarık Yıldız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Irak bombalanırken susup,İsrail bombalanınca gözüne uyku girmeyen adamların öğrencilerinden beklediğimiz şeyler zaten.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş